Vegard Bjørsmo med band
Lørdag 6. februar kl. 19:00
Sal: Ullensaker Kulturhus, Kong Rakne
Kategori: Konserter, Musikk
Samenes nasjonaldag feires med konsert med Vegard Bjørsmo.
Med cello, gitar, piano og trommer inviterer Vegard inn til et vakkert og konsertunivers der tradisjon møter samtid. Gjennom sterke melodier, ekspressiv joik og personlige fortellinger utforsker han hva det vil si å være samisk, skeiv og ung i dag.
Etter å ha markert seg gjennom Stjernekamp, NRK-serien Oro jaska og hans kritikerroste EP «Jegolaš», har Vegard Bjørsmo nå etablert seg som en tydelig ny stemme innenfor samisk musikk. På scenen bringer han inn en formidlingsevne og nerve som skaper et umiddelbart nært musikalsk møte med publikum.
Dette er en konsert for den som ønsker å lytte, kjenne etter og bli tatt med inn i et musikalsk landskap fylt av varme, lengsel, styrke og håp.
Varighet 60 minutter.
I samarbeid med Eidsvolla Sámiid Searvi/Eidsvoll Samiske Forening
Velg den opplevelsen som passer deg best:
• Konsertbillett i Kong Rakne
• Konsertbillett med middag før arrangementet
Middag i Gnist før konserten //80 billetter
Før konserten dekker vi langbord og kl. 17.30 serverer vi samisk festmat.
Det blir rykende fersk Bidos, en deilig kjøttsuppe og Gahhko, samisk festbrød, servert med rød saft.
For ledsagerbill. kontakt Ullensaker Kulturhus. Ledsager
Parkering mot avgift i tilknytning til Ullensaker Kulturhus. Tog og busstasjon ligger vis à vis.