Siste nytt

MÅ SMÅ BARN HA EGEN BILLETT?

MÅ SMÅ BARN HA EGEN BILLETT?

Hos oss må alle ha egen billett.

Les mer

HITTEGODS

HITTEGODS

Når du glemmer noe på Ullensaker kulturhus blir det levert inn til hittegodskontoret.

Les mer

25% RABATT

25% RABATT

Clarion Hotel Oslo Airport tilbyr 25% rabatt på hele sin al a carte meny til alle som har kjøpt billett til en av kulturhusets forestillinger.

Les mer

« Tilbake

Velkommen til Ullensaker Kulturhus! 

Program vår 2012

Program / Pippi feirer jul!

Pippi feirer jul!

Den godeste Pippi er tidlig på'n i år, og nå skal det klargjøres til jul! En ting er sikkert: Det skjer både morsomme, spennende og litt rare ting når Pippi feirer jul!

Pippilotta Viktualia Rullgardina Krusemynte Efraimsdatter Langstrømpe, eller ganske enkelt Pippi, er i full gang med juleforberedelsene. Men skal hun feire julen alene? Fru Prysselius vil ha Pippi på barnehjemmet i julen. Men Pippi vil ikke på noe barnehjem. Hun føler seg slett ikke ensom. Hun har jo både Herr Nilsson, apen sin, og Lille Gubben, hesten, og sannelig har det ikke flyttet inn en ny liten venn i veggen hennes. Dessuten kommer det sikkert noen på besøk. Blom og Dunder-Karlsson vil nok prøve å stjele litt julepenger og det er alltid morsomt å leke med politikonstablene Kling og Klang. Tommy og Annika må jo feire julen hjemme, men de vil gjerne være sammen med Pippi også. Kanskje de har en plan?


OBS! Ta med kamera. Alle barn får hilse på PIPPI etter forestillingen!!!


Vi gjør oppmerksom på at alle må ha billett, også barn som ønsker å sitte på fanget. Anbefales fra ca 3 år.
 

Fredag, 21.oktober, kl. 18:00

  • Sal: Kong Rakne
  • Kategori: Teater
  • Pris voksne: 200+ avgift
  • Pris barn: 200+ avgift
Kjøp billett

Ullensaker Kulturhus | Rådhuset, Furusethgt. 12 | Postboks 470, 2051 Jessheim | Tlf: 66 10 80 00 | Faks: 66 10 80 05

Webpublisering og webdesign med Siteman CMS